Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

AKTUALNOŚCI

 

Gwiazda Harry'ego Pottera i Czystej krwi: Między sceną, planem filmowym a pubem

03.06.2014 / MEDIA

Fiona Shaw foto W. Mycek

Wraz z europejską odsłoną największego festiwalu monodramów – United Solo Europe – w warszawskim Teatrze Syrena zjawiła się Fiona Shaw. Aktorka i reżyserka związana od lat ze sceną, która za swoją pracę, oprócz specjalnej nagrody festiwalu, została też odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Rozmawiamy z tą wielką artystką, która dla wielu pozostanie jednak ciotką Petunią z filmów o Harrym Potterze i Marnie Stonebrook z serialu „Czysta krew"

Czytaj więcej

Fiona Shaw: dzieci się mnie czasem boją - wywiad

02.06.2014 / MEDIA

Ma olbrzymi dorobek teatralny, otrzymała dziesiątki nagród za monodramy, reżyseruje opery, ale i tak najbardziej znana jest z filmów o Harrym Potterze. Dla Fiony Shaw, czyli ekranowej Petunii Dursley, która po raz pierwszy przyjechała kilka dni temu do Polski, nie stanowi to jednak żadnego problemu.

Czytaj więcej

Robert Jägerhorn zakończył United Solo Europe w Syrenie

02.06.2014 / MEDIA

Ostatniego dnia 2.edycji United Solo Europe warszawska publiczność miała okazję obejrzeć one man show w wykonaniu fińskiego aktora i iluzjonisty Robert Jägerhorna. Artysta, używając niekonwencjonalnych narzędzi, zaprezentował akcję zaginionego filmu Alfreda Hitchcocka.

Czytaj więcej

Longing for Grace - United Solo Europe w Teatrze Syrena

31.05.2014 / MEDIA

Amerykańska aktorka, Grace Kiley, pokazuje różne oblicza Grace Kelly: odważnej dziewczyny, która postanawia podbić Hollywood, gwiazdy kina, o którą bili się producenci, żony i matki, by wreszcie zaprezentować zagubioną i samotną kobietę, uwikłaną w reguły życia na monakijskim dworze.

Czytaj więcej

Drugi dzień festiwalu United Solo– relacja

29.05.2014 / WYDARZENIA

Roger Westberg foto W. Mycek

Wieczorem widzów czekała prawdziwa uczta teatralna. Tym razem na scenie Teatru Syrena można było zobaczyć Rogera Westberga w przedstawieniu „Hamlet, A Stand Up”. Spektakl był rodzajem pastiszu na tradycyjny teatr szekspirowski, a aktor wcielał się we wszystkie postaci dramatu.

Czytaj więcej

Moja Nina na United Solo Europe w Syrenie

29.05.2014 / MEDIA

Monika Mariotti foto H. Karapuda

Polskim akcentem podczas tegorocznej edycji United Solo Europe był spektakl „Moja Nina”, w reżyserii Adama Sajnuka. Monodram w wykonaniu Moniki Mariotti oczarował widzów wokalno-aktorskim warsztatem artystki. Mariotti mierzy się na scenie z legendą Niny Simone - mistrzyni jazzu i „kapłanki soulu”.

Czytaj więcej

Roger Westberg na United Solo Europe w Teatrze Syrena

29.05.2014 / MEDIA

Roger Westberg foto W. Mycek

Roger Westberg podbił serca warszawskiej publiczności wcielając się w dwadzieścia postaci z „Hamleta” Wiliama Szekspira. Stand-up w jego wykonaniu był brawurowym popisem kunsztu aktorskiego i wykorzystania instrumentu, jakim dla aktora jest ciało.

Czytaj więcej

2. europejska edycja nowojorskiego festiwalu monodramów UNITED SOLO w Teatrze Syrena rozpoczęta!

28.05.2014 / MEDIA

Omar Sangare foto w. Mycek

United Solo EUROPE to projekt umożliwiający także europejskiej publiczności obejrzenie znakomitych spektakli jednego aktora – zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i ze starego kontynentu. W tym roku w Teatrze SYRENA w ramach Festiwalu do 31 maja można obejrzeć monodramy z USA, Szwecji, Finlandii i Polski.

Czytaj więcej

United Solo Europe relacja z pierwszego dnia festiwalu

28.05.2014 / WYDARZENIA

Fiona Shaw foto W. Mycek 1

Pierwszy dzień festiwalu United Solo Europe już za nami. Uroczyste otwarcie festiwalu uświetniła znakomita aktorka Fiona Shaw znana z ról w filmach „Harry Potter” i „Czysta krew”. Jej krótki wykład o budowaniu postaci przez aktora oraz emocjach i prawdzie scenicznej wzbudził owacyjne reakcje publiczności.

Czytaj więcej

IMPREZY TOWARZYSZĄCE UNITED SOLO EUROPE

27.05.2014 / WYDARZENIA

Mini Mondo 1

Wystawa Minimodo w MiTo art café books. Wystawa plakatów Andrzeja Krajewskiego na foyer Teatru Syrena. Impreza w Syrenim Śpiewie dla gości i widzów festiwalu.

Czytaj więcej
< | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >