Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

AKTUALNOŚCI

 

Warsztaty teatralne w ramach festiwalu United Solo Europe

27.05.2014 / WYDARZENIA

United Solo Plakat

Tradycją europejskiej edycji festiwalu United Solo są warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów prezentujących monodramy. W tym roku odbędą się cztery warsztaty poświęcone różnym tematom od zajęć o budowaniu solowego występu po konstrukcję postaci scenicznej.

Czytaj więcej

II Edycja United Solo Europe już w maju w Teatrze Syrena

26.05.2014 / WYDARZENIA

United Solo Europe plakat festiwalu

Ośmieleni ubiegłorocznym sukcesem, zapraszamy na drugą odsłonę przeglądu znakomitych monodramów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczną edycję United Solo Europe otworzy światowej sławy gwiazda Fiona Shaw (w Polsce znana m.in. z roli Petunii Dursley w filmowej serii przygód Harry'ego Pottera). Aktorka uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego i zdobywczyni Nagrody Laurence'a Oliviera we wtorek 27 maja o godz. 20.00 otworzy festiwal przemową o monodramie, jego specyfice i rosnącej popularności.

Czytaj więcej

Plakaty Andrzeja Krajewskiego w Teatrze Syrena

26.05.2014 / WYDARZENIA

Andrzej Krajewski foto. S. Zawadzki

W ramach festiwalu United Solo Europe w Teatrze Syrena zapraszamy na wystawę plakatów Andrzeja Krajewskiego. Na foyer teatru od 28 maja 2014 do 30 lipca 2014 będzie można zobaczyć plakaty zaprojektowane w stylistyce pop art i art deco.

Czytaj więcej

United Solo Europe w Teatrze Syrena. Omar Sangare: Będzie broadwayowsko i europejsko

26.05.2014 / MEDIA

Omar Sangare i Fiona Shaw

United Solo Europe już po raz drugi w Warszawie. Od 27 do 31 maja na scenie Teatru Syrena zaprezentują się światowi mistrzowie monodramu. - Wybraliśmy spektakle, które, mam nadzieję, zainteresują polskiego widza różnorodnością konwencji i podejmowaną tematyką – mówi Omar Sangare, dyrektor artystyczny festiwalu.

Czytaj więcej

Mój film – koncert Piotra Polka w Teatrze Syrena

23.05.2014 / MEDIA

Piotr Polk

Publiczność była zachwycona, nie obyło się bez bisów oraz owacji na stojąco. Widać było, że wszystkim jego występ przypadł do gustu. Mnie bardzo spodobał się Piotr Polk w roli piosenkarza. Aktor powinien umieć nie tylko wcielać się w różne role, także śpiewać i Polk pokazał, że potrafi. To było niezwykłe 90 minut spędzonych w teatrze. Polecam koncerty tego artysty każdemu, kto lubi polską muzykę w klimacie swingu i jazzu.

Czytaj więcej

Namiętność i erotyzm w Syrenie

22.05.2014 / MEDIA

Skaza foto. K. Bieliński

Spektakl Sajnuka jest bardzo zmysłowy, nasycony pożądaniem, kipiący od emocji i w swoim wydźwięku tragiczny. To opowieść o rodzinie i zdradzie, o namiętności, miłości i jej różnych postaciach, zwłaszcza tej destrukcyjnej, obsesyjnej, zaślepiającej człowieka. „Skaza” może i szokuje, ale przede wszystkim jednak wciąga i zadziwia.

Czytaj więcej

Reportaż TVP Kultura - Skaza

13.05.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

Reportaż o przygotowaniach do spektaklu "Skaza" juz na naszej stronie.

Czytaj więcej

Destrukcyjna namiętność – recenzja spektaklu „Skaza” w Teatrze Syrena

11.05.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

Czym jest namiętność? Czy pewne instynkty można oswoić, zagłuszyć, zniszczyć? Jak wiele jest w stanie człowiek poświęcić, by zaspokoić swoje żądze?
„Skaza” w reżyserii Adama Sajnuka to przenikliwy dramat psychologiczny. Oczywiście, thriller erotyczny – a tak właśnie „Skaza” była reklamowana, także, ale w adaptacji Sajnuka akcent pada przede wszystkim na mechanizmy rządzące ludzkimi zachowaniami.

Czytaj więcej
< | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >