Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

AKTUALNOŚCI

 

Gwiazdy na premierze spektaklu "Czarodziejska Góra"

13.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra zespół fot. K. Bieliński

W warszawskim Teatrze Syrena odbyła się premiera "Czarodziejskiej Góry" według powieści Thomasa Manna, w reżyserii Wojciecha Malajkata. Jak mówi reżyser, w tym roku Teatr Syrena obchodzi jubileusz 70-lecia działalności i premiera spektaklu wpisuje się w jego obchody.

Czytaj więcej

Niemożliwe uczyniono możliwym. "Czarodziejska Góra" na scenie

12.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra P. Pietrzak fot. K. Bieliński

Jest smutno, czasem tragicznie, a czasem dobrze, jak w życiu. "Czarodziejska Góra" to ważny tekst o nas samych, tym co nas czeka, kim jesteśmy i czego potrzebujemy - mówi aktor Przemysław Bluszcz.

Czytaj więcej

„Czarodziejska góra” Tomasza Manna w reżyserii Wojciecha Malajkata w Teatrze Syrena w Warszawie

11.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra W.  Malajkat P. Pietrzak fot. K. Bieliński 3

Czy dziś młodzi ludzie czytają jeszcze Czarodziejską górę? Może dzięki przedstawieniu w Syrenie ktoś zechce po nią sięgnąć? Może będzie okazja, żeby o niej porozmawiać, zastanowić się nad tym, czym jest dla nas ta książka dzisiaj (jeśli czymś jest): świadectwem historycznym, traktatem filozoficznym, ostrzeżeniem przed nadchodzącą katastrofą totalitaryzmu, a może romantyczną opowieścią o miłość?

Czytaj więcej

"Czarodziejska góra" według Wojciecha Malajkata

10.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra A. Pawlicki fot. K. Bieliński 3

Wojciech Malajkat: Czarodziejska góra to adaptacja na czas nowoczesny. Są tu wątki które pokazują chwile, które płyną szybciej.

Czytaj więcej

Przemysław Bluszcz: celuję w stanowiska kierownicze

10.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra P. Bluszcz P. Pietrzak fot. K. Bieliński

Pożar w Burdelu zaproponował mi rolę menadżera kultury, a Wojciech Malajkat - postać dyrektora sanatorium w "Czarodziejskiej górze" - żartował aktor, zapraszając na nowy spektakl Teatru Syrena.

Czytaj więcej

Od lalek do "Czarodziejskiej góry"

09.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra P. Glapiński  P. Pietrzak P. Bluszcz fot. K. Bieliński

Wystąpił w filmach "Skazany na bluesa" Jana Kidawy-Błońskiego, "Oda do radości" Maćka Migasa, "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka czy "Zero" Pawła Borowskiego. Był komisarzem Groszem w serialu telewizyjnym "Mrok" w reżyserii Jacka Borcucha. A na scenie teatru Syrena wystąpi w roli Doktora Behrensa w spektaklu "Czarodziejska góra" w reżyserii Wojciecha Malajkata. Premiera już w najbliższy czwartek.

Czytaj więcej

"Czarodziejska Góra" w Teatrze Syrena. Zobacz zdjęcia z próby dla mediów

06.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra D. Olbrychski fot. K. Bieliński 2

W tym roku Teatr Syrena obchodzi 70-lecie działalności, a premiera spektaklu "Czarodziejska Góra" to jedno z najważniejszych wydarzeń obchodzonych w ramach jubileuszu. Zobacz zdjęcia z próby medialnej tego spektaklu!
Reżyserem spektaklu jest Wojciech Malajkat.

Czytaj więcej

Koyemba - warsztaty pieśni afrykańskich

05.02.2015 / WYDARZENIA

Jeśli chcesz wybrać się w muzyczną podróż, uwolnić swoje ciało, otworzyć się na inną kulturę, poczuć rytm, zrozumieć siebie w tej muzycznej układance – zapraszamy do Teatru Syrena na warsztaty „Koyemba” w dniach 20-21.02.2016.

Czytaj więcej

Sanatorium spraw ostatecznych

05.02.2015 / MEDIA

Czarodziejska góra P. Bluszcz fot. K. Bieliński

Zdaniem Bluszcza takie pozycje w literaturze, jak "Ulisses" Jamesa Joyce'a czy właśnie "Czarodziejska góra", wydają się nieprzekładalne na język teatru. - Gdy jednak zrozumiałem, co Wojtek chce opowiedzieć, ten ekstrakt wydał mi się fascynujący. Im bardziej jesteśmy w Berghofie, siedzimy na tej górze, tym mocniej wszystkie sensy do nas docierają. Myślę, że to, ważny, refleksyjny tekst o nas samych: o tym, co nas czeka, kim jesteśmy i czego w życiu potrzebujemy.

Czytaj więcej

Uczcie się, jak to niegrzecznym bywa źle

16.12.2014 / MEDIA

Makabreski Jan Peszek fot. K. Bieliński

Energia i ruch nie powodują bynajmniej chaosu, wszystko jest doskonale przemyślane, wyważone i starannie wyreżyserowane. Trzeba jeszcze podkreślić, że niebanalnych pomysłów, żartów i scenicznych tricków Jerzy Bielunas publiczności nie szczędzi. Ale nie odczułam przesytu. Bawiłam się znakomicie.

Czytaj więcej
< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >