Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

AKTUALNOŚCI

 

Najsławniejszy Karierowicz na deskach Teatru Syrena!

13.12.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Marta Walesiak Przemysław Bluszcz fot. K. Bieliński

Na deskach Teatru Syrena miało miejsce niesamowite widowisko – rozświetlone, roztańczone, rozśpiewane przedstawienie pt. „Kariera Nikodema Dyzmy”.

Czytaj więcej

Spektakl Kariera Nikodema Dyzmy w Teatrze Syrena

12.12.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz Przemysław Glapiński fot. K. Bieliński

W przedstawieniu w rolę Dyzmy wcielił się Przemysław Bluszcz, który bryluje na scenie i czaruje publiczność - jest wspaniały jako prymitywny, głupi, agresywny i okrutny prostak robiący karierę. Cały zespół aktorski wspaniały, ale moją uwagę zwrócił rewelacyjny Przemysław Glapiński w roli hrabiego Żorża Poniemirskiego (oraz psa Brutusa), który jako jedyny rozpoznaje pochodzenie społeczne Dyzmy oraz Wiktor Korzeniowski w roli ślepca/gońca.”

Czytaj więcej

Zakochany kasiarz, czyli "Hallo Szpicbródka" w Teatrze Syrena

09.12.2014 / MEDIA

Hallo Szpicbródka Anna Terpiłowska Piotr Polk zespół foto K. Bieliński

Kościelniak zachował swój styl, nie odtworzył realnego świata, lecz stworzył własny, w którym zakrólował ekspresjonizm niemiecki i przerysowania bohaterów i wydarzeń. Spodobało mi się nawiązanie do kina niemego, które budowało klimat grozy, a jednocześnie było zabawne. Musical to przede wszystkim wpadające w ucho melodie. I tak jest i w tym przypadku.

Czytaj więcej

Skaza w Teatrze Syrena

06.12.2014 / MEDIA

Skaza Jacek Poniedziałek Anna Terpiłowska foto K. Bieliński

Fabuła łamie tabu, przekracza wszelkie granice i prowadzi do destrukcji uczuć. Z perspektywy osoby, która uwielbia teatr stwierdzam, że to dość trudna sztuka. Zdarzenia dzieją się na różnych płaszczyznach. Jednocześnie scena tworzy dwie, trzy różne scenerie, w który toczy się akcja, wszystkie jednak splatają się i wiodą do kulminacji tej historii.

Czytaj więcej

Odwilż w Syrenie

02.12.2014 / MEDIA

Malajkat - fot. www.murgabia

Wojciech Malajkat: Bycie dyrektorem to jest stały pobyt w miejscu, którym się dowodzi, bo inaczej byłoby to skazane na niepowodzenie. Nie można z odległości kierować taką placówką jak teatr, gdzie co rusz ambicje realizatorów ścierają się z szarą rzeczywistością – problemami finansowymi. To były najważniejsze rzeczy, z jakimi musiałem się oswoić, a potem je wziąć za rogi.

Czytaj więcej

"Dzieci z Bullerbyn" w Teatrze Syrena

27.11.2014 / MEDIA

Dzieci z Bullerbyn Anna Terpiłowska Karolina Michalik Katarzyna Bagniewska foto K. Bieliński

Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpiękniejszych lektur szkolnych, która w wydaniu Krzysztofa Jaślara uzupełniana została o wspaniałą oprawę muzyczną i taneczną. To barwne, przyjazne dzieciom, pozbawione agresji czy wulgaryzmów przedstawienie, skierowane przede wszystkim do młodej publiczności – uczy, bawi i pozostawia niezapomniane wspomnienia!

Czytaj więcej

O tym jak jedna plotka potrafi zmienić całe życie

27.11.2014 / MEDIA

Plotka Piotr Polk Tomasz Sapryk fot. K. Bieliński

”Plotka”, grana w warszawskim Teatrze Syrena, to przede wszystkim fenomenalna gra aktorów, którzy dają z siebie wszystko. Obsada aktorska na najwyższym poziomie to zdecydowanie ogromny pozytyw. Na scenie zobaczymy, oprócz wspomnianego już Tomasza Sapryka, również Piotra Polka, Piotra Szwedesa czy Joannę Trzepiecińską. Warto podkreślić, że każdy, nawet najmniejszy element gry aktorskiej jest perfekcyjnie dopracowany. Reżyser – Wojciech Malajkat – stanął na wysokości zadania i przygotował widzom niebanalną ucztę dla ducha. W tym spektaklu nie ma, nawet jednego przypadkowego ruchu, gestu czy dźwięku.

Czytaj więcej

Danuta Stenka flirtowała w Tarnowie w "Przebudzeniu"

22.11.2014 / IMPRESARIAT

Przebudzenie Krystyna Tkacz Danuta Stenka fot. K. Bieliński

W ramach festiwalu ArtFest 2014 w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce odbył się spektakl warszawskiego teatru Syrena pt. "Przebudzenie". Główną rolę zagrała wyśmienicie Danuta Stenka.

Czytaj więcej

Kiedy uśmiech na ustach zamiera?

18.11.2014 / MEDIA

Makabreski Kinga Preis  Jan Peszek fot. K. Bieliński

Jezry Bielunas: Te wszystkie inspiracje nam przyświecały : makabra, groteska, "Rodzina Adamsów” i jeszcze inne przykłady horrorów. Trailer w żartobliwy sposób nawiązuje do „Kolekcjonera” i do serii filmów, w których złoczyńcy lubili męczyć, hodować, kolekcjonować swe ofiary. W spektaklu po takie tradycje dyskretnie sięgamy, z tym, że bohaterami naszych historii są dzieci. I to one są źródłem zła, czyniącymi zło i to je właśnie spotykają straszne kary.

Czytaj więcej

Muzyczny seans czarnego humoru - "Makabreski" w Teatrze Syrena

18.11.2014 / MEDIA

Makabreski Kinga Preis fot. K. Bieliński

"Makabreski" bardzo przypadły mi do gustu, gdyż lubię takie specyficzne poczucie humoru. Dlatego mimo ponurej tematyki, znakomicie się bawiłam. Polecam tę sztukę szczególnie dorosłym, którzy lubią takie mroczne klimaty oraz niegrzecznym dzieciom w wieku 10 lat wzwyż jako przestrogę.

Czytaj więcej
< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >