Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

AKTUALNOŚCI

 

Makabreski zwiastun spektaklu

15.10.2014 / PREMIERA

Makabreski plakat

Już wkrótce w Teatrze Syrena premiera premiera Makabresek czyli muzycznego seansu czarnego humoru. Dziś zwiastun zapowiadający wydarzenie.

Czytaj więcej

Musicalowa Kariera Nikodema Dyzmy w Teatrze Syrena

14.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

"Żył raz w Warszawie i klepał biedę frajer, co każdy niech przyzna, roboty nie miał, czynszu nie płacił, a zwał się Nikodem Dyzma" - śpiewa jeden z bohaterów "Kariery Nikodema Dyzmy" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Czytaj więcej

Złoty Liść Retro dla musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy”

14.10.2014 / WYDARZENIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

W dniu premiery musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy” zostały wręczone nagrody XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro. Na scenę Teatru Syrena dyrektor festiwalu Wojciech Dąbrowski zaprosił Panią Annę Nehrebecką i Pana Michała Fogga (wnuka Mieczysława), którzy wręczyli odznaczenia Rady miasta stołecznego Warszawa „Zasłużony dla Warszawy” i „Złote Liście Retro 2014”

Czytaj więcej

Moja Nina – recenzja

13.10.2014 / MEDIA

Mona Nina Monika Mariotti foto H. Karapuda

Opowieść o Ninie Simone - afrykańskiej piosenkarce, która zrobiła karierę w Ameryce.

Czytaj więcej

Dyzma wiecznie żywy

12.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fit. K. Bieliński

Najnowsza premiera Teatru Syrena powstała w odpowiedzi na nostalgię za dwudziestoleciem międzywojennym. Za znaną jedynie ze zdjęć przedwojenną Warszawą. Całej ekipie teatralnej udało się odtworzyć jej niepowtarzalny klimat – i wystawne rauty, i pozbawione luksusów dzielnice biedy. Damian Styrna, zainspirowany czarno-białymi komiksami i gazetami, stworzył scenografię idealnie wpasowującą się w atmosferę międzywojnia.

Czytaj więcej

Kariera Nikodema Dyzmy, reż. Wojciech Kościelniak

08.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

„Gdyby przyszło mi wybierać pomiędzy najlepszym pomysłem na adaptację książki bez dwóch zdań wybrałabym wersję teatralną, jaką miałam okazję zobaczyć w warszawskim Teatrze Syrena. Bo to, w jaki sposób reżyser przygotował cały spektakl, a aktorzy zagrali wymaga niejednego słowa pochwały i podziwu.”

Czytaj więcej

I śmiesznie, i groźnie

04.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz zespół fot. K. Bieliński 19

Wojciechowi Kościelniakowi po raz kolejny udało się stworzyć dla teatru adaptację, która korzystając z najbardziej istotnych wątków oddających charakter i przesłanie utworu, pozwala na zbudowanie jednolitej i spójnej akcji dramatycznej. Na scenie Teatru Syrena oglądamy dobrze zakomponowane, harmonijne widowisko, które ani przez moment nie nuży (...).

Czytaj więcej

Premiera spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy"

04.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

"W Warszawie w Teatrze Syrena odbyła się premiera spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy". Na czerwonym dywanie pojawili się odtwórcy głównych ról, ale także przybyła dawno niewidziana Magdalena Kumorek, gwiazda serialu "Przepis na życie". Kto jeszcze pojawił się w teatrze? Zobaczcie."

Czytaj więcej

Zasłużeni Warszawiacy prezentują sceniczna wersję Kariery Nikodema Dyzmy

04.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy

"Na pewno spektakl wart jest polecenia. Starsi nie umkną przed porównaniami. Młodsi nie będą mogli nadziwić się, że powieść wydana ponad 80 lat temu, nadal jest tak aktualna! A ponieważ twórcom udało się tę bardzo interesującą fabułę pokazać w równie interesującej formie, przypuszczam, że spektakl będzie miał powodzenie u różnych grup wiekowych."

Czytaj więcej

Dyzma rządzi

03.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz Anna Terpiłowska fot. K. Bieliński

Po raz kolejny obserwując poczynania Wojciecha Kościelniaka dochodzę do wniosku, że jest to niezaprzeczalny polski mistrz musicalowej formy.

Czytaj więcej
< | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >