Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

AKTUALNOŚCI

 

Warszawa. Trwają próby do "Kariery Nikodema Dyzmy"

22.08.2014 / PREMIERA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz zespół fot. K. Bieliński

"Kariera Nikodema Dyzmy" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka w Teatrze Syrena. Premiera 3 października 2014. W roli głównej Przemysław Bluszcz.

Czytaj więcej

Różnorodność na najwyższym poziomie

24.07.2014 / MEDIA

foto S. Rejmer

Sezon 2014/2015 upłynie w Teatrze Syrena pod znakiem trzech premier, międzynarodowego festiwalu monodramu i dwóch programów edukacyjnych. Ich wspólnym mianownikiem będzie wysoki poziom artystyczny.

Czytaj więcej

UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL Teatr SYRENA 27 – 31 maja 2014

26.06.2014 / MEDIA

Omar Sangare foto W. Mycek

W dniach  27 – 31 maja w Warszawie, w Teatrze SYRENA odbyła się II europejska edycja nowojorskiego UNITED SOLO FESTIWAL i upłynęło już wystarczająco dużo czasu, aby na spokojnie dokonać krótkiego podsumowania tego znakomitego projektu. W ciągu kilku lat United Solo Festiwal (amerykański) stał się jedną z najbardziej znaczących, kulturalnych imprez o zasięgu globalnym. Jesienią tego roku widzowie obejrzą ponad 160 spektakli i wiele imprez towarzyszących. To się nazywa rozmach!

Czytaj więcej

Klub Hipochondryków

23.06.2014 / MEDIA

Hipochondria to przesadne zajmowanie się stanem swojego zdrowia oraz odczuwanie nieistniejących dolegliwości. Taka (trochę) choroba urojona. Osoba, u której występuje odczuwa objawy, co najmniej jednej poważnej choroby. Leo, Ken i Tom niejedną taką chorobę posiadają. Czterdziestka na karku, a „perspektyw” na dalsze pomyślne życie brak. Nic, więc dziwnego, że tercet ten Klubem Hipochondryków zwą.

Czytaj więcej

Samodoskonalenie

23.06.2014 / MEDIA

Jesteś wysoko postawionym pracownikiem dobrze prosperującego koncernu lub kancelarii prawnej? Cechuje Cię ambicja, perfekcyjne zorganizowanie? Pracujesz całymi dniami i zarabiasz gigantyczne pieniądze? Jesteś szanowany i doceniany w środowisku? Tak? To znaczy, że potrzebujesz tylko jeszcze jednego – Trenera Życia.

Czytaj więcej

Nie samym chlebem żyje człowiek

09.06.2014 / MEDIA

Fiona Shaw foto W. Mycek

W dniach 27 – 31 maja w Warszawie odbyła się druga edycja Festiwalu Monodramu United Solo Europe. Pierwsza odsłona wydarzenia miała miejsce we wrześniu 2013 roku, znajdując uznanie zarówno w oczach widzów, jak i krytyków. Ośmielony zeszłorocznym sukcesem Teatr Syrena miał zaszczyt ponownie gościć wybitnych artystów z różnych zakątków świata, pełnych życia i pasji, których wystąpienia przyjęto z wielkim entuzjazmem w Nowym Jorku.

Czytaj więcej

Powrót do korzeni Anny Serafińskiej

09.06.2014 / MEDIA

Anna Serafińska foto K. Bieliński

Zdolności odbioru muzyki pewnie nie zatraciliśmy, ale czasy, w których żyjemy i związana z tym konieczność  przyjęcia ogromnej ilości bodźców każdego dnia, w każdej sytuacji, przeformatowała niejako nasze możliwości koncentracji. I pewnie młode pokolenie zdecydowanie inaczej ma ukształtowany system reakcji na te bodźce, niż ludzie, którzy w innych uwarunkowaniach kształtowali rodzaj percepcji otaczającego ich świata. W skrócie, z wieloletnich obserwacji rokrocznie napływających kandydatów na studia artystyczne, młodzież dziś to "pokolenie Google”, czekają na "gotowce”. Podchodzą do muzyki dość "zewnętrznie”, zarówno w tworzeniu jak i jej odbiorze.

Czytaj więcej

UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL - Grace Kiley - Longing for Grace

09.06.2014 / MEDIA

Longing for Grace foto W. Mycek

W czwartek oglądaliśmy prawdziwy, autentyczny monodram. Pomimo tego, że wcześniejsze spektakle też opowiadały o dramatycznych przeżyciach bohaterów, jednak ten był chyba najtragiczniejszy. I to nie tylko dlatego, że tytułowa Grace zginęła w tajemniczych okolicznościach, nie tylko dlatego, że od pewnego momentu jej życie, wbrew powszechnemu odbiorowi, było dla niej udręką, ale również dlatego, że autorka spektaklu i równocześnie aktorka grająca księżną, nie pozostawiła żadnego marginesu na jakiś promyczek nadziei.

Czytaj więcej

UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL - Robert Jägerhorn: Waiting for Hitchcock

09.06.2014 / MEDIA

Waiting for Hitchcock foto W. Mycek

Fabuła spektaklu nie jest skomplikowana: Szczęśliwy Robert przypadkowo znajduje uważany za zaginiony film Hitchocka. Chce go obejrzeć na „starodawnym” projektorze do wyświetlania filmów na kliszy (przy okazji lekcja historii techniki dla najmłodszych), ten się psuje, ma przyjść spec od naprawy, więc artysta czeka na niego. Ponieważ oczekiwanie przedłuża się, Robert Jägerhorn proponuje publiczności, żeby poczekała razem z nim, a po pewnym czasie stwierdza, że najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy po prostu opowie o czym jest ten film. No i zaczyna się; Robert nie tylko opowiada, nie tylko odgrywa poszczególne sceny, ale w trakcie tego wykonuje całe mnóstwo sztuczek prestidigitatorskich. I to właściwie stanowi clou spektaklu.

Czytaj więcej

WAITING FOR HITCHCOCK – spektakl pełen magii

06.06.2014 / WYDARZENIA

Waiting for Hitchcock foto W. Mycek

31 maja 2014 zamknęliśmy festiwal UNITED SOLO EUROPE – w dość nietypowy, ale arcyciekawy sposób! Fiński aktor Robert Jägerhorn rozbawił i zachwycił monodramem pt. „Waiting for Hitchcock”, w którym uraczył publiczność profesjonalnie wykonanymi iluzjonistycznymi trikami.

Czytaj więcej
< | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >