Gwiazdozbiór Syreny

Z okazji jubileuszu Wielkie Gwiazdy mówią
o Teatrze Syrena. Więcej...
Oto konstelacja, która świeci jedynym w swoim rodzaju blaskiem. Plejada gwiazd wielkiego formatu, które rozbłysły na oczach warszawiaków, skrząc się humorem
i talentem. Z okazji jubileuszu 70-lecia Teatru Syrena odwiedziły nas Irena Santor, Krystyna Sienkiewicz, Izabela Trojanowska, Roman Kłosowski, Allan Starski i inni znakomici artyści związani z tą sceną. Jak przystało na teatr lekko ironiczny - bez lukru, dowcipnie, a czasem i zgryźliwie, wspominają dawne czasy, legendarnych kolegów z zespołu (Hankę Bielicką, Irenę Kwiatkowską, Adolfa Dymszę, Jerzego Jurandota i wielu innych), atmosferę Syreny sprzed lat. W kim kochała się Ewa Szykulska? Kogo doprowadziła do szału Violetta Villas? A kto był brzydki i dobrze na tym wyszedł? Obejrzyjcie krótkie filmy, w których Gwiazdy po raz pierwszy tak szczerze i zabawnie opowiadają o Teatrze Syrena.

Irena
Santor

Piosenkarka, jedna z największych gwiazd polskiej estrady. Wylansowała wielkie przeboje - „Tych lat nie odda nikt, „Powrócisz tu”,” Już nie ma dzikich plaż”, „Walc Embarras”.W Teatrze Syrena wystąpiła w spektaklach „Inne czasy czyli 20 lat później”, „Róbmy coś”, „Ćwierć za kominem”.

Ewa
Kuklińska

Aktorka, tancerka, choreografka i piosenkarka.
W Teatrze Syrena występowała w latach 1979-1997 (m.in. spektakle
„Festiwal za 100 zł”, „W zielonozłotym Singapurze”, „Czarna Mańka”,
„Maniery miłosne”).

Allan
Starski

Scenograf, laureat Oscara („Lista Schindlera”). W Teatrze Syrena stworzył scenografię do spektakli „Klub hipochondryków”, „Klub hipochondryków 2”, „Pajęcza sieć”. Syn Ludwika Starskiego, scenarzysty, autora tekstów piosenek, pisarza współpracującego niegdyś z Syreną, autora scenariusza do filmu „Hallo Szpicbródka”, który był także podstawą dla scenicznej realizacji tej muzycznej komedii, będącej jednym z największych sukcesów naszego Teatru.

Izabela
Trojanowska

Piosenka, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Sympatię szerokiej publiczności przyniosły jej role w serialach „Kariera Nikodema Dyzmy”
i „Strachy”. Z Teatrem Syrena związana w latach 1979-1982 (spektakle „Wielki Dodek”, „Czołowe zdarzenie” „Warto byś wpadł”,
„Festiwal za 100 zł”).

Krystyna
Sienkiewicz

aktorka teatralna, filmowa, estradowa. Popularność przyniosły jej role
w filmach „Smarkula” (Julka Wronicz), „Lekarstwo na miłość” (Janka), „Rzeczpospolita babska”(szeregowy Aniela). Z Syreną związana etatowo
w latach 1975-1983 (m.in. spektakle „Tylko u nas”, „Będziemy obrażać!”, „Wielki Dodek”, „Seks i polityka”).

Izabella
Olejnik

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Do największych jej sukcesów należą rola w Kabarecie Olgi Lipińskiej (Bella) i w serialu „Siedem życzeń” (matka Darka). Z Teatrem Syrena związana etatowo w latach 1997-2007 (m.in. spektakle „Więzień drugiej alei”, „Biedny B. B.”, „Opera za trzy grosze”, „Piękna Lucynda”).

Barbara
Borys-Damięcka

Reżyser teatralny i telewizyjny, senator VII, VIII i IX kadencji. Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Syrena w latach 1997-2008. W Syrenie wyreżyserowała m.in. spektakle „Rozkoszna dziewczyna”, „Szeptem…
w taką noc”, „Party”, „Królowa śniegu”.

Zofia
Czerwińska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Uwielbiana przez szeroką publiczność za role w serialach „Czterdziestolatek” (kreślarka Zofia Nowosielska) i „Alternatywy 4” (Zofia Balcerkowa). Z Teatrem Syrena związana etatowo w latach 1979-1990 (m.in. spektakle „Warto byś wpadł”, „Śmiech na linii”, „W inne czasy”, „Żołnierz Królowej Madagaskaru”).

Tadeusz
Wojtych

Aktor filmowy i telewizyjny, jeden z założycieli Studenckiego Teatru Bim-Bom. W Teatrze Syrena w latach 1977-1991 (m.in. spektakle „Dobry wojak Szwejk”, „Taniec kogutów”, „Książę i żebrak”, „Wieczór kawalerski”).

Ewa
Szykulska

Aktorka teatralna i filmowa. Zagrała m.in. w tak głośnych filmach jak „Dziewczyny do wzięcia” (dziewczyna pracująca na poczcie), „Vabank” (Marta Rychlińska), „Seksmisja” (Instruktorka w sekcji specjalnej) a także
w serialach „Kariera Nikodema Dyzmy” (hrabina Koniecpolska) czy
„Ballada o Januszku (matka Arka). W Teatrze Syrena występowała w latach 1979-1984 (m.in. spektakle „Warto byś wpadł”, „Madame Sans-Gene”,
„Kłopot z dziewczyną perkusisty”, „Seks i pieniądze”).

Roman
Kłosowski

Aktor, reżyser teatralny. Sławę przyniosła mu rola
w serialu „Czterdziestolatek” (Roman Maliniak) oraz role w filmach „Ewa chce spać” (Lulek), „Baza ludzi umarłych” (Orsaczek), „Czy jest tu panna na wydaniu?” (chrzestny Radzik). W Teatrze Syrena występował w latach
1981-1991 (m.in. spektakle „Wizyta młodszej pani”, „Co kto lubi”,
„Obyś żył w ciekawych czasach”, „Rewia na luzie”); wyreżyserował tu także m.in. „Wizytę młodszej pani”, „Wiele hałasu o pchłę”, „”Panią prezesową”.

Teresa
Lipowska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Popularność przyniosła jej rola
w serialu „M jak miłość” (Barbara Mostowiak). Z Teatrem Syrena związana etatowo w latach 1985-1992 (m.in. spektakle „Śmiech na linii”, „Pani prezesowa”, „Więzień drugiej alei”, „Książę i żebrak”).

Zbigniew
Korpolewski

Aktor, reżyser, dramaturg. Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Syrena
w latach 1991-1996. Wyreżyserował w Syrenie m.in. spektakle „Taniec kogutów”, „Poczekalnia”, „Tych lat nie odda nikt”, „Ludożerca”.

Hanna
Śleszyńska

Aktorka teatralna, estradowa, kabaretowa. Była jednym z filarów Kabaretu Olgi Lipińskiej. W Teatrze Syrena wystąpiła m.in. w spektaklach „Bożyszcze kobiet”, „Akompaniator”, „Hallo Szpicbródka”, „Makabreski”.

Wiesława
Starska

Kostiumograf (m.in. filmy „Człowiek z marmuru”, „Panny z Wilka”, „Zabij mnie glino”). W Teatrze Syrena stworzyła kostiumy do spektakli „Klub hipochondryków”, „Klub hipochondryków 2”, „Pajęcza sieć”.

Roman Dziewoński

Reżyser, scenarzysta, pisarz. Syn Edwarda Dziewońskiego (aktora, reżysera, satyryka, twórcy kabaretu „Dudek”, jednego z pierwszych aktorów zaangażowanych przez Jerzego Jurandota do zespołu Teatru Syrena) i Janiny Dziewońskiej (tancerki także występującej w Syrenie). Spędził dzieciństwo za kulisami naszego teatru.