Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

LEKCJE TEATRALNE

 

Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci to niezwykle ważny element edukacji, a teatr, jego magia i połączenie wszystkich dziedzin artystycznych w jednym miejscu, daje ku temu doskonałe narzędzia.

Wielu specjalistów, nie tylko zamujących się teatrem, ale też psychologią i kulturą, od lat uznaje, że źródło kultury leży w ... zabawie. Można z tego wywnioskować, że powiedzenie: pobawmy się w teatr, ma głębsze znaczenie niż może się nam wydawać, bo teatr jako forma kultury wywodzi się właśnie od zabawy.

Lekcje teatralne od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem pedagogów. Skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych.

Wszystkie warsztaty rozpoczyna wycieczka po teatrze i jego „tajemniczym” zapleczu. Spacer ma różne formy w zależności od tematyki zajęć, które rozpoczyna. Podczas wyprawy dzieci zwiedzają foyer, widownie, scenę, garderobę, charakteryzatornię, kieszeń na scenografię.  Zaplecze teatru jest okazją do spotkania pracowników teatru i odpowiedzi na pytanie: kto pracuje w teatrze?

Lekcje teatralne to:

  • poszerzanie wiedzy na temat teatru,
  • praca nad kulturą żywego słowa,
  • praca nad emisją samogłosek i spółgłosek,
  • odkrywanie własnych możliwości,
  • kształtowanie wyobraźni i fantazji,
  • rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej,
  • nabywanie umiejętności wyrażania i werbalizacji uczuć.

Czas trwania każdej lekcji teatralnej to 120 minut.

Zajęcia prowadzone są przez aktorów lub osoby specjalizujące się w wybranej tematyce.

Rezerwacja biletów:

bilety@teatrsyrena.pl

(22) 10 11 613/630

 

Rezerwując lekcję teatralną dla grup prosimy o podanie: tematu lekcji teatralnej, liczby uczestników, wieku uczestników oraz preferowanych terminów zajęć.

Klienci indywidualni mogą kupić bilety na lekcję teatralną bezpośrednio na stronie teatru.

WARSZTAT MAŁEGO AKTORA

Elementarne zadania aktorskie,  wyrażanie emocji bez użycia słów, praca nad plastycznością ciała, interpretacja tekstu to tylko niektóre z punktów programu lekcji teatralnej.

Czytaj więcej

NIEZWYKŁE PODRÓŻE BLABBERSÓW

                    ZAJĘCIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Teatr Syrena oraz szkoła języków obcych Mała Lingua zapraszają dzieci z klas 1 do 4 na lekcje teatralne w języku angielskim.

Czytaj więcej

LALKA W TEATRZE

LALKA W TEATRZE

Teatr lalek jest specyficznym rodzajem teatru, w którym na scenie głównym elementem jest lalka - animowana przez aktora (lalkarza), najczęściej ukrytego za parawanem, czasem występującego razem z lalką na scenie.

Czytaj więcej

KOSTIUM I POSTAĆ

KOSTIUM I POSTAĆ

Dawno, dawno temu...

W greckim teatrze antycznym nie było takiej sceny ani kostiumów, jakie możecie zobaczyć w Teatrze Syrena.

Czytaj więcej

KULTURA ŻYWEGO SŁOWA

KULTURA ŻYWEGO SŁOWA

Zajęcia obejmują ekspresję ciała z muzyką, ćwiczenia oddechowe, elementarne zabawy dykcyjne, zabawy onomatopeiczne, pracę nad etiudą aktorską. Tu dzieci uczą się jak pracować nad oddechem, ekspresją dźwięku, emisją głosu oraz dykcją.

Czytaj więcej

TANIEC W TEATRZE

TANIEC W TEATRZE

W teatrze tańczono prawie zawsze.

Jeśli tylko w przedstawieniu rozbrzmiewały pierwsze dźwięki muzyki, można było oczekiwać, że pojawi się tez jakiś rodzaj tańca. Jaki?

Czytaj więcej