tel. 22 10 11 616
    Zaloguj
KUP BILET
Czas trwania:
150 minut z przerwą

Tytuł oryginalny:
Le Placard

Autor:
Francis Veber

Reżyseria:
Wojciech Malajkat

Premiera:
2012-03-15

Scenografia
Wojciech Stefaniak
Asystent reżysera
Marzena Strzycka
Inspicjent
Łukasz Barszcz

Plotka

KOMEDIA

Obsada

Opis

François Pignon to bohater kilku filmów i sztuk teatralnych francuskiego reżysera Francisa Vebera. Jest także główną postacią „Plotki”, należącej do cyklu – równie znanych i lubianych przez widzów – innych komedii Vebera: „Kolacji dla głupca”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie”, „Zbiegów” czy sztuki „Co ja panu zrobiłem, Pignon?”. Polskiemu widzowi "Plotka" była do tej pory znana z filmu pod tym samym tytułem, w którym zagrali Daniel Auteuil i Gérard Depardieu.

Życiowy nieudacznik, księgowy w fabryce prezerwatyw, bojąc się utraty pracy - aby zyskać na atrakcyjności - rozpuszcza fałszywą informację, że jest gejem. Ta elektryzująca pracowników fabryki wiadomość uruchamia ciąg zdarzeń, które nie układają się wcale po myśli Pignona. Zachowuje wprawdzie stanowisko, ale staje się obiektem zalotów - zarówno jednej z koleżanek jak i Santiniego - współpracownika powszechnie znanego z niechęci do homoseksualistów...

Dyrekcja Teatru Syrena  zastrzega sobie  możliwość zmiany obsady. Szczegółowe informacje na temat aktualnej obsady – tel.: 22 10 11 616, mail: bilety@teatrsyrena.pl

.....

UWAGA! Spektakl dostosowany dla osób niedosłyszących i niewidomych. Pętlę indukcyjną wypożyczyć można w kasie bezpośrednio przed spektaklem. Osoby chcące skorzystać z audiodeskrypcji prosimy o wcześniejszy kontakt z Izą Nataszą Czapską (adres e-mail: i.czapska@teatrsyrena.pl, tel. 22 10 11 626), najpóźniej na 7 dni przed terminem spektaklu.

video

Zwiastun spektaklu

opinie

 • Spektakl "Plotka" w reżyserii Wojciecha Malajkata to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.

  Weronika Trzeciak
  wiadomosci24.pl

 • Przedstawienie bawi przewrotną akcją i zachwyca brawurową grą aktorów. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to udane przedsięwzięcie, które okazało sie sukcesem Syreny.

  Dziennik Teatralny

Partnerzy

 • http://www.filmbox.pl/
 • eBilet
 • Eventim