Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

MEDIA

 

Agata Sobierajska
Kierownik Marketingu i PR
tel. 22 10 11 624
a.sobierajska@teatrsyrena.pl

Korzystanie ze zdjęć dozwolone pod warunkiem podania nazwiska autora fotografii

Informacje prasowe

Uczcie się, jak to niegrzecznym bywa źle

16.12.2014 / MEDIA

Makabreski Jan Peszek fot. K. Bieliński

Energia i ruch nie powodują bynajmniej chaosu, wszystko jest doskonale przemyślane, wyważone i starannie wyreżyserowane. Trzeba jeszcze podkreślić, że niebanalnych pomysłów, żartów i scenicznych tricków Jerzy Bielunas publiczności nie szczędzi. Ale nie odczułam przesytu. Bawiłam się znakomicie.

Czytaj więcej

Najsławniejszy Karierowicz na deskach Teatru Syrena!

13.12.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Marta Walesiak Przemysław Bluszcz fot. K. Bieliński

Na deskach Teatru Syrena miało miejsce niesamowite widowisko – rozświetlone, roztańczone, rozśpiewane przedstawienie pt. „Kariera Nikodema Dyzmy”.

Czytaj więcej

Spektakl Kariera Nikodema Dyzmy w Teatrze Syrena

12.12.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz Przemysław Glapiński fot. K. Bieliński

W przedstawieniu w rolę Dyzmy wcielił się Przemysław Bluszcz, który bryluje na scenie i czaruje publiczność - jest wspaniały jako prymitywny, głupi, agresywny i okrutny prostak robiący karierę. Cały zespół aktorski wspaniały, ale moją uwagę zwrócił rewelacyjny Przemysław Glapiński w roli hrabiego Żorża Poniemirskiego (oraz psa Brutusa), który jako jedyny rozpoznaje pochodzenie społeczne Dyzmy oraz Wiktor Korzeniowski w roli ślepca/gońca.”

Czytaj więcej

Zakochany kasiarz, czyli "Hallo Szpicbródka" w Teatrze Syrena

09.12.2014 / MEDIA

Hallo Szpicbródka Anna Terpiłowska Piotr Polk zespół foto K. Bieliński

Kościelniak zachował swój styl, nie odtworzył realnego świata, lecz stworzył własny, w którym zakrólował ekspresjonizm niemiecki i przerysowania bohaterów i wydarzeń. Spodobało mi się nawiązanie do kina niemego, które budowało klimat grozy, a jednocześnie było zabawne. Musical to przede wszystkim wpadające w ucho melodie. I tak jest i w tym przypadku.

Czytaj więcej

Skaza w Teatrze Syrena

06.12.2014 / MEDIA

Skaza Jacek Poniedziałek Anna Terpiłowska foto K. Bieliński

Fabuła łamie tabu, przekracza wszelkie granice i prowadzi do destrukcji uczuć. Z perspektywy osoby, która uwielbia teatr stwierdzam, że to dość trudna sztuka. Zdarzenia dzieją się na różnych płaszczyznach. Jednocześnie scena tworzy dwie, trzy różne scenerie, w który toczy się akcja, wszystkie jednak splatają się i wiodą do kulminacji tej historii.

Czytaj więcej

Odwilż w Syrenie

02.12.2014 / MEDIA

Malajkat - fot. www.murgabia

Wojciech Malajkat: Bycie dyrektorem to jest stały pobyt w miejscu, którym się dowodzi, bo inaczej byłoby to skazane na niepowodzenie. Nie można z odległości kierować taką placówką jak teatr, gdzie co rusz ambicje realizatorów ścierają się z szarą rzeczywistością – problemami finansowymi. To były najważniejsze rzeczy, z jakimi musiałem się oswoić, a potem je wziąć za rogi.

Czytaj więcej

"Dzieci z Bullerbyn" w Teatrze Syrena

27.11.2014 / MEDIA

Dzieci z Bullerbyn Anna Terpiłowska Karolina Michalik Katarzyna Bagniewska foto K. Bieliński

Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpiękniejszych lektur szkolnych, która w wydaniu Krzysztofa Jaślara uzupełniana została o wspaniałą oprawę muzyczną i taneczną. To barwne, przyjazne dzieciom, pozbawione agresji czy wulgaryzmów przedstawienie, skierowane przede wszystkim do młodej publiczności – uczy, bawi i pozostawia niezapomniane wspomnienia!

Czytaj więcej

O tym jak jedna plotka potrafi zmienić całe życie

27.11.2014 / MEDIA

Plotka Piotr Polk Tomasz Sapryk fot. K. Bieliński

”Plotka”, grana w warszawskim Teatrze Syrena, to przede wszystkim fenomenalna gra aktorów, którzy dają z siebie wszystko. Obsada aktorska na najwyższym poziomie to zdecydowanie ogromny pozytyw. Na scenie zobaczymy, oprócz wspomnianego już Tomasza Sapryka, również Piotra Polka, Piotra Szwedesa czy Joannę Trzepiecińską. Warto podkreślić, że każdy, nawet najmniejszy element gry aktorskiej jest perfekcyjnie dopracowany. Reżyser – Wojciech Malajkat – stanął na wysokości zadania i przygotował widzom niebanalną ucztę dla ducha. W tym spektaklu nie ma, nawet jednego przypadkowego ruchu, gestu czy dźwięku.

Czytaj więcej

Kiedy uśmiech na ustach zamiera?

18.11.2014 / MEDIA

Makabreski Kinga Preis  Jan Peszek fot. K. Bieliński

Jezry Bielunas: Te wszystkie inspiracje nam przyświecały : makabra, groteska, "Rodzina Adamsów” i jeszcze inne przykłady horrorów. Trailer w żartobliwy sposób nawiązuje do „Kolekcjonera” i do serii filmów, w których złoczyńcy lubili męczyć, hodować, kolekcjonować swe ofiary. W spektaklu po takie tradycje dyskretnie sięgamy, z tym, że bohaterami naszych historii są dzieci. I to one są źródłem zła, czyniącymi zło i to je właśnie spotykają straszne kary.

Czytaj więcej

Muzyczny seans czarnego humoru - "Makabreski" w Teatrze Syrena

18.11.2014 / MEDIA

Makabreski Kinga Preis fot. K. Bieliński

"Makabreski" bardzo przypadły mi do gustu, gdyż lubię takie specyficzne poczucie humoru. Dlatego mimo ponurej tematyki, znakomicie się bawiłam. Polecam tę sztukę szczególnie dorosłym, którzy lubią takie mroczne klimaty oraz niegrzecznym dzieciom w wieku 10 lat wzwyż jako przestrogę.

Czytaj więcej

Naród swoich bałwanów kocha

17.11.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz zespół fot. K. Bieliński

Reżyser niewątpliwie ma wyczucie tego, co robi, ponieważ spektakle, które wychodzą spod jego ręki to naprawdę dopracowane widowiska. Do tego Wojciech Kościelniak ma jakąś zdaje się magię, której szczyptę dodaje do każdego dzieła, a która szybko nie gaśnie i oczarowuje widza.

Czytaj więcej

Ociekająca czarnym humorem lekcja dobrego wychowania, czyli makabrycznie smaczne Makabreski!

07.11.2014 / MEDIA

Makabreski Jan Peszek Krystyna Tkacz fot. K. Bieliński

„Warszawski Teatr Syrena ostanowił w tym roku zaserwować widzom obrzydliwie apetyczną ucztę ociekającą czarnym humorem. Makabryczna muzyczna mieszanka umoralniająca w postaci „Makabresek” w reżyserii Jerzego Bielunasa miała swoją premierę w wigilię Halloween. Termin idealny, wszak kiedy rozum śpi budzą się upiory!

Czytaj więcej

Makabreski w Teatrze Syrena

05.11.2014 / MEDIA

Makabreski fot. K. Bielinslki

To są zbiorowe skecze / etiudy grane na najwyższych obrotach, o nieprawdopodobnej dynamice, w niesamowitym ruchu, w ferii barw, rewelacyjnych kostiumach, oparte na cudownych pomysłach / żartach scenicznych. Wszystko to napędzane jest bardzo energetyczną, absolutnie współczesną, wręcz młodzieżową muzyką, która w zestawieniu z wańkowiczowskim "smrodkiem dydaktycznym" wylewającym się z tekstów, do których jest grana, winduje efekt komizmu do niebotycznych poziomów.

Czytaj więcej

Piorun obok motylka

31.10.2014 / MEDIA

Makabreski Jolanta Fraszyńska Krzysztof Szczepaniak fot. K. Bieliński

„Makabreski” to spektakl, w którym pełną krasą rozbłyska przede wszystkim talent Kingi Preis, Jana Peszka, Jolanty Fraszyńskiej, Hanny Śleszyńskiej, Bartosza Porczyka i Krzysztofa Szczepaniaka - artyści wspaniale rozczytują wszystkie zawarte w tekstach podteksty i niuanse stylistycznych zabiegów, jednocześnie potrafią je przenieść na ekspresję i plastykę ciała oraz charakterystyczną mimikę z operowaniem głosem włącznie.

Czytaj więcej

Hallo Szpicbródka, czyli zakochany złodziej

30.10.2014 / MEDIA

Hallo Szpicbródka Anna Terpiłowska Piotr Polk fot, K. Bieliński

Gangsterska opowieść miłosna, która wydarzyła się przed wojną. Dużo tańca, dużo śpiewu, fantastyczna forma, powodująca wspaniałą zabawę. Teatr Syrena przedstawia naprawdę wart zobaczenia musical!

Czytaj więcej

W Syrenie straszy

30.10.2014 / MEDIA

Makabreski Kinga Preis fot. K. Bieliński

Wisielczy humor, groza i surrealizm zanurzony w atmosferze groteski rodem z twórczości Rolanda Topora. A ponadto znakomici aktorzy w rolach niesfornych dzieci, niesłuchających się rodziców i ciotek. „Makabreski” w Syrenie to porcja dobrej zabawy i wytrawnego aktorstwa.

Czytaj więcej

Makabreski – zdjęcia z próby dla mediów

24.10.2014 / MEDIA

Makabreski Plakat

Premierę kolejnego muzycznego przedstawienia zaplanowano na 30 października, ale my już dziś pokazujemy Wam zdjęcia z prób spektaklu.

Czytaj więcej

Wiedźmin 3 - Dubbing to emocje zamknięte w dźwiękach

17.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodem Dyzmy fot. K. Bieliński

Rozmowa z Michałem Konarskim aktorem Teatru Syrena, prowadzona przez Wojciecha Sroczyńskiego.

Czytaj więcej

Kandydat na premiera z podwórkowej ballady

15.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

Pomysł wybrania aktora, który nie miał wcześniej do czynienia z teatrem muzycznym, okazał się trafiony. Swą wokalną szorstkość i taneczne nieobycie wykorzystuje do stworzenia wyrazistej postaci

Czytaj więcej

Musicalowa Kariera Nikodema Dyzmy w Teatrze Syrena

14.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

"Żył raz w Warszawie i klepał biedę frajer, co każdy niech przyzna, roboty nie miał, czynszu nie płacił, a zwał się Nikodem Dyzma" - śpiewa jeden z bohaterów "Kariery Nikodema Dyzmy" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Czytaj więcej

Moja Nina – recenzja

13.10.2014 / MEDIA

Mona Nina Monika Mariotti foto H. Karapuda

Opowieść o Ninie Simone - afrykańskiej piosenkarce, która zrobiła karierę w Ameryce.

Czytaj więcej

Dyzma wiecznie żywy

12.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fit. K. Bieliński

Najnowsza premiera Teatru Syrena powstała w odpowiedzi na nostalgię za dwudziestoleciem międzywojennym. Za znaną jedynie ze zdjęć przedwojenną Warszawą. Całej ekipie teatralnej udało się odtworzyć jej niepowtarzalny klimat – i wystawne rauty, i pozbawione luksusów dzielnice biedy. Damian Styrna, zainspirowany czarno-białymi komiksami i gazetami, stworzył scenografię idealnie wpasowującą się w atmosferę międzywojnia.

Czytaj więcej

Kariera Nikodema Dyzmy, reż. Wojciech Kościelniak

08.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

„Gdyby przyszło mi wybierać pomiędzy najlepszym pomysłem na adaptację książki bez dwóch zdań wybrałabym wersję teatralną, jaką miałam okazję zobaczyć w warszawskim Teatrze Syrena. Bo to, w jaki sposób reżyser przygotował cały spektakl, a aktorzy zagrali wymaga niejednego słowa pochwały i podziwu.”

Czytaj więcej

I śmiesznie, i groźnie

04.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz zespół fot. K. Bieliński 19

Wojciechowi Kościelniakowi po raz kolejny udało się stworzyć dla teatru adaptację, która korzystając z najbardziej istotnych wątków oddających charakter i przesłanie utworu, pozwala na zbudowanie jednolitej i spójnej akcji dramatycznej. Na scenie Teatru Syrena oglądamy dobrze zakomponowane, harmonijne widowisko, które ani przez moment nie nuży (...).

Czytaj więcej

Premiera spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy"

04.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

"W Warszawie w Teatrze Syrena odbyła się premiera spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy". Na czerwonym dywanie pojawili się odtwórcy głównych ról, ale także przybyła dawno niewidziana Magdalena Kumorek, gwiazda serialu "Przepis na życie". Kto jeszcze pojawił się w teatrze? Zobaczcie."

Czytaj więcej

Zasłużeni Warszawiacy prezentują sceniczna wersję Kariery Nikodema Dyzmy

04.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy

"Na pewno spektakl wart jest polecenia. Starsi nie umkną przed porównaniami. Młodsi nie będą mogli nadziwić się, że powieść wydana ponad 80 lat temu, nadal jest tak aktualna! A ponieważ twórcom udało się tę bardzo interesującą fabułę pokazać w równie interesującej formie, przypuszczam, że spektakl będzie miał powodzenie u różnych grup wiekowych."

Czytaj więcej

Dyzma rządzi

03.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz Anna Terpiłowska fot. K. Bieliński

Po raz kolejny obserwując poczynania Wojciecha Kościelniaka dochodzę do wniosku, że jest to niezaprzeczalny polski mistrz musicalowej formy.

Czytaj więcej

Pytanie na śniadanie Premiera musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy”

03.10.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy fot. K. Bieliński

Zobacz program TVP 2 "Pytanie na śniadanie" poświęcony najnowszemu musicalowi "Kariera Nikodema Dyzmy".

Czytaj więcej

Dyzma wciąż mieszka w Polsce

30.09.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz zespół fot. K. Bieliński

Wojciech Kościelniak: To dobry materiał na musical. Czytelna intryga, wyrazista konstrukcja, ciekawe relacje między bohaterami, zawsze aktualny podtekst. Z jednej strony historia Nikodema Dyzmy nadal bawi, a z drugiej jest tu o czym myśleć, jest co interpretować. Temat główny zawarty w "Karierze Nikodema Dyzmy" rozumiem jako coś ponadczasowego.

Czytaj więcej

Śpiewający Nikodem Dyzma zaprasza do Teatru Syrena

29.09.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz zespół fot. K. Bieliński

Rozśpiewana wersja historii o prymitywie na szczytach władzy. Barbara Melzer, Anna Terpiłowska, Emilia Komarnicka, ale przede wszystkim Przemysław Bluszcz, który stanie przed trudnym zadaniem wcielenia się w brutalnego prymitywa Dyzmę, który przypadkiem zostaje wywindowany na szczyty władzy.

Czytaj więcej

Zapełniłem lukę między klasyczną operą a musicalem broadwayowskim

26.09.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy Przemysław Bluszcz Anna Terpiłowska fot. K. Bieliński

Zamienił "Chłopów" w brawurowy musical, rozśpiewaną "Lalką" przypomniał, że żyjemy w świecie marionetek, tym razem sięga po satyrę o kultowym karierowiczu - Wojciech Kościelniak pracuje w Teatrze Syrena nad "Karierą Nikodema Dyzmy" z Przemysławem Bluszczem w roli tytułowej. Premiera 3 października.

Czytaj więcej

Dyzma: najsłynniejszy karierowicz

25.09.2014 / MEDIA

Kariera Nikodema Dyzmy zespół fot. K. Bieliński

Kiedy powstała książka o Dyzmie, nikt nie przypuszczał, że bohater zyska taką popularność. W role oszusta bezwzględnie pnącego się po szczeblach kariery wcieli się Przemysław Bluszcz.

Czytaj więcej

Przewrotna "Plotka" w Teatrze Syrena

14.09.2014 / MEDIA

Plotka Tomasz Sapryk fot. K. Bieliński

"Plotka" Francisa Webera zachwyca brawurową grą aktorką i bawi przewrotnością akcji. Całości dopełnia odważna tematyka.

Czytaj więcej

Różnorodność na najwyższym poziomie

24.07.2014 / MEDIA

foto S. Rejmer

Sezon 2014/2015 upłynie w Teatrze Syrena pod znakiem trzech premier, międzynarodowego festiwalu monodramu i dwóch programów edukacyjnych. Ich wspólnym mianownikiem będzie wysoki poziom artystyczny.

Czytaj więcej

UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL Teatr SYRENA 27 – 31 maja 2014

26.06.2014 / MEDIA

Omar Sangare foto W. Mycek

W dniach  27 – 31 maja w Warszawie, w Teatrze SYRENA odbyła się II europejska edycja nowojorskiego UNITED SOLO FESTIWAL i upłynęło już wystarczająco dużo czasu, aby na spokojnie dokonać krótkiego podsumowania tego znakomitego projektu. W ciągu kilku lat United Solo Festiwal (amerykański) stał się jedną z najbardziej znaczących, kulturalnych imprez o zasięgu globalnym. Jesienią tego roku widzowie obejrzą ponad 160 spektakli i wiele imprez towarzyszących. To się nazywa rozmach!

Czytaj więcej

Klub Hipochondryków

23.06.2014 / MEDIA

Hipochondria to przesadne zajmowanie się stanem swojego zdrowia oraz odczuwanie nieistniejących dolegliwości. Taka (trochę) choroba urojona. Osoba, u której występuje odczuwa objawy, co najmniej jednej poważnej choroby. Leo, Ken i Tom niejedną taką chorobę posiadają. Czterdziestka na karku, a „perspektyw” na dalsze pomyślne życie brak. Nic, więc dziwnego, że tercet ten Klubem Hipochondryków zwą.

Czytaj więcej

Samodoskonalenie

23.06.2014 / MEDIA

Jesteś wysoko postawionym pracownikiem dobrze prosperującego koncernu lub kancelarii prawnej? Cechuje Cię ambicja, perfekcyjne zorganizowanie? Pracujesz całymi dniami i zarabiasz gigantyczne pieniądze? Jesteś szanowany i doceniany w środowisku? Tak? To znaczy, że potrzebujesz tylko jeszcze jednego – Trenera Życia.

Czytaj więcej

Nie samym chlebem żyje człowiek

09.06.2014 / MEDIA

Fiona Shaw foto W. Mycek

W dniach 27 – 31 maja w Warszawie odbyła się druga edycja Festiwalu Monodramu United Solo Europe. Pierwsza odsłona wydarzenia miała miejsce we wrześniu 2013 roku, znajdując uznanie zarówno w oczach widzów, jak i krytyków. Ośmielony zeszłorocznym sukcesem Teatr Syrena miał zaszczyt ponownie gościć wybitnych artystów z różnych zakątków świata, pełnych życia i pasji, których wystąpienia przyjęto z wielkim entuzjazmem w Nowym Jorku.

Czytaj więcej

Powrót do korzeni Anny Serafińskiej

09.06.2014 / MEDIA

Anna Serafińska foto K. Bieliński

Zdolności odbioru muzyki pewnie nie zatraciliśmy, ale czasy, w których żyjemy i związana z tym konieczność  przyjęcia ogromnej ilości bodźców każdego dnia, w każdej sytuacji, przeformatowała niejako nasze możliwości koncentracji. I pewnie młode pokolenie zdecydowanie inaczej ma ukształtowany system reakcji na te bodźce, niż ludzie, którzy w innych uwarunkowaniach kształtowali rodzaj percepcji otaczającego ich świata. W skrócie, z wieloletnich obserwacji rokrocznie napływających kandydatów na studia artystyczne, młodzież dziś to "pokolenie Google”, czekają na "gotowce”. Podchodzą do muzyki dość "zewnętrznie”, zarówno w tworzeniu jak i jej odbiorze.

Czytaj więcej

UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL - Grace Kiley - Longing for Grace

09.06.2014 / MEDIA

Longing for Grace foto W. Mycek

W czwartek oglądaliśmy prawdziwy, autentyczny monodram. Pomimo tego, że wcześniejsze spektakle też opowiadały o dramatycznych przeżyciach bohaterów, jednak ten był chyba najtragiczniejszy. I to nie tylko dlatego, że tytułowa Grace zginęła w tajemniczych okolicznościach, nie tylko dlatego, że od pewnego momentu jej życie, wbrew powszechnemu odbiorowi, było dla niej udręką, ale również dlatego, że autorka spektaklu i równocześnie aktorka grająca księżną, nie pozostawiła żadnego marginesu na jakiś promyczek nadziei.

Czytaj więcej

UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL - Robert Jägerhorn: Waiting for Hitchcock

09.06.2014 / MEDIA

Waiting for Hitchcock foto W. Mycek

Fabuła spektaklu nie jest skomplikowana: Szczęśliwy Robert przypadkowo znajduje uważany za zaginiony film Hitchocka. Chce go obejrzeć na „starodawnym” projektorze do wyświetlania filmów na kliszy (przy okazji lekcja historii techniki dla najmłodszych), ten się psuje, ma przyjść spec od naprawy, więc artysta czeka na niego. Ponieważ oczekiwanie przedłuża się, Robert Jägerhorn proponuje publiczności, żeby poczekała razem z nim, a po pewnym czasie stwierdza, że najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy po prostu opowie o czym jest ten film. No i zaczyna się; Robert nie tylko opowiada, nie tylko odgrywa poszczególne sceny, ale w trakcie tego wykonuje całe mnóstwo sztuczek prestidigitatorskich. I to właściwie stanowi clou spektaklu.

Czytaj więcej

Gwiazda Harry'ego Pottera i Czystej krwi: Między sceną, planem filmowym a pubem

03.06.2014 / MEDIA

Fiona Shaw foto W. Mycek

Wraz z europejską odsłoną największego festiwalu monodramów – United Solo Europe – w warszawskim Teatrze Syrena zjawiła się Fiona Shaw. Aktorka i reżyserka związana od lat ze sceną, która za swoją pracę, oprócz specjalnej nagrody festiwalu, została też odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Rozmawiamy z tą wielką artystką, która dla wielu pozostanie jednak ciotką Petunią z filmów o Harrym Potterze i Marnie Stonebrook z serialu „Czysta krew"

Czytaj więcej

Fiona Shaw: dzieci się mnie czasem boją - wywiad

02.06.2014 / MEDIA

Ma olbrzymi dorobek teatralny, otrzymała dziesiątki nagród za monodramy, reżyseruje opery, ale i tak najbardziej znana jest z filmów o Harrym Potterze. Dla Fiony Shaw, czyli ekranowej Petunii Dursley, która po raz pierwszy przyjechała kilka dni temu do Polski, nie stanowi to jednak żadnego problemu.

Czytaj więcej

Robert Jägerhorn zakończył United Solo Europe w Syrenie

02.06.2014 / MEDIA

Ostatniego dnia 2.edycji United Solo Europe warszawska publiczność miała okazję obejrzeć one man show w wykonaniu fińskiego aktora i iluzjonisty Robert Jägerhorna. Artysta, używając niekonwencjonalnych narzędzi, zaprezentował akcję zaginionego filmu Alfreda Hitchcocka.

Czytaj więcej

Longing for Grace - United Solo Europe w Teatrze Syrena

31.05.2014 / MEDIA

Amerykańska aktorka, Grace Kiley, pokazuje różne oblicza Grace Kelly: odważnej dziewczyny, która postanawia podbić Hollywood, gwiazdy kina, o którą bili się producenci, żony i matki, by wreszcie zaprezentować zagubioną i samotną kobietę, uwikłaną w reguły życia na monakijskim dworze.

Czytaj więcej

Moja Nina na United Solo Europe w Syrenie

29.05.2014 / MEDIA

Monika Mariotti foto H. Karapuda

Polskim akcentem podczas tegorocznej edycji United Solo Europe był spektakl „Moja Nina”, w reżyserii Adama Sajnuka. Monodram w wykonaniu Moniki Mariotti oczarował widzów wokalno-aktorskim warsztatem artystki. Mariotti mierzy się na scenie z legendą Niny Simone - mistrzyni jazzu i „kapłanki soulu”.

Czytaj więcej

Roger Westberg na United Solo Europe w Teatrze Syrena

29.05.2014 / MEDIA

Roger Westberg foto W. Mycek

Roger Westberg podbił serca warszawskiej publiczności wcielając się w dwadzieścia postaci z „Hamleta” Wiliama Szekspira. Stand-up w jego wykonaniu był brawurowym popisem kunsztu aktorskiego i wykorzystania instrumentu, jakim dla aktora jest ciało.

Czytaj więcej

2. europejska edycja nowojorskiego festiwalu monodramów UNITED SOLO w Teatrze Syrena rozpoczęta!

28.05.2014 / MEDIA

Omar Sangare foto w. Mycek

United Solo EUROPE to projekt umożliwiający także europejskiej publiczności obejrzenie znakomitych spektakli jednego aktora – zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i ze starego kontynentu. W tym roku w Teatrze SYRENA w ramach Festiwalu do 31 maja można obejrzeć monodramy z USA, Szwecji, Finlandii i Polski.

Czytaj więcej

United Solo Europe w Teatrze Syrena. Omar Sangare: Będzie broadwayowsko i europejsko

26.05.2014 / MEDIA

Omar Sangare i Fiona Shaw

United Solo Europe już po raz drugi w Warszawie. Od 27 do 31 maja na scenie Teatru Syrena zaprezentują się światowi mistrzowie monodramu. - Wybraliśmy spektakle, które, mam nadzieję, zainteresują polskiego widza różnorodnością konwencji i podejmowaną tematyką – mówi Omar Sangare, dyrektor artystyczny festiwalu.

Czytaj więcej

Mój film – koncert Piotra Polka w Teatrze Syrena

23.05.2014 / MEDIA

Piotr Polk

Publiczność była zachwycona, nie obyło się bez bisów oraz owacji na stojąco. Widać było, że wszystkim jego występ przypadł do gustu. Mnie bardzo spodobał się Piotr Polk w roli piosenkarza. Aktor powinien umieć nie tylko wcielać się w różne role, także śpiewać i Polk pokazał, że potrafi. To było niezwykłe 90 minut spędzonych w teatrze. Polecam koncerty tego artysty każdemu, kto lubi polską muzykę w klimacie swingu i jazzu.

Czytaj więcej

Namiętność i erotyzm w Syrenie

22.05.2014 / MEDIA

Skaza foto. K. Bieliński

Spektakl Sajnuka jest bardzo zmysłowy, nasycony pożądaniem, kipiący od emocji i w swoim wydźwięku tragiczny. To opowieść o rodzinie i zdradzie, o namiętności, miłości i jej różnych postaciach, zwłaszcza tej destrukcyjnej, obsesyjnej, zaślepiającej człowieka. „Skaza” może i szokuje, ale przede wszystkim jednak wciąga i zadziwia.

Czytaj więcej

Reportaż TVP Kultura - Skaza

13.05.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

Reportaż o przygotowaniach do spektaklu "Skaza" juz na naszej stronie.

Czytaj więcej

Destrukcyjna namiętność – recenzja spektaklu „Skaza” w Teatrze Syrena

11.05.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

Czym jest namiętność? Czy pewne instynkty można oswoić, zagłuszyć, zniszczyć? Jak wiele jest w stanie człowiek poświęcić, by zaspokoić swoje żądze?
„Skaza” w reżyserii Adama Sajnuka to przenikliwy dramat psychologiczny. Oczywiście, thriller erotyczny – a tak właśnie „Skaza” była reklamowana, także, ale w adaptacji Sajnuka akcent pada przede wszystkim na mechanizmy rządzące ludzkimi zachowaniami.

Czytaj więcej

Teatr SYRENA UNITED SOLO EUROPE FESTIWAL

05.05.2014 / MEDIA

W dniach 27 – 31 maja 2014 r. w Teatrze SYRENA grane będą spektakle w ramach United Solo Europe Festiwal. Jest to ogromne wyróżnienie dla Teatru, bowiem United Solo Europe Festiwal jest wyjazdową wizytówką coraz bardziej liczącego się w kręgach światowej kultury, nowojorskiego United Solo Festiwal, który odbywa się od kilku lat w Theatre Row, w epicentrum światowej rozrywki, przy 42 ulicy, na Manhattanie. Od kilku lat, raz w roku, na kilka tygodni, do Nowego Yorku zjeżdża się kilkudziesięciu artystów z całego świata i wystawia tam swoje monodramy.

Czytaj więcej

Zgubna namiętność

04.05.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

"Trauma przeżyta w dzieciństwie rujnuje nasz kodeks moralny i niszczy życie innych.
Spektakl "Skaza", ostatnią premierę Teatru Syrena, rozpoczyna monolog głownego bohatera, który mówi o przywileju, w jaki został wyposażony człowiek wolnej woli.

Czytaj więcej

Genialna "Skaza" w Teatrze Syrena

28.04.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

Reżyser Adam Sajnuk, który jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych nazwisk na Polskiej scenie teatralnej, pokazał swój kunszt, prostając temu nie łatwemu zadaniu. Nie bez znaczenia pozostaje także znakomita obsada i genialna gra aktorów.

Czytaj więcej

Pełna szkieletów szafa

25.04.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

W teatrze Syrena to spektakl nie tyle przełomowy, co krok na nowej drodze, dopuszczającej obok fars (...) także dramat. Coś, co w Anglii nazywa się teatrem środka, na co się bezpiecznie chodzi w weekendowe popołudnia, oczekując nie tylko na boków zrywanie, ale i – przykry czasem, gdy się nazbyt z tematem utożsamimy – namysł.

Czytaj więcej

„Skaza” w reżyserii Adama Sajnuka w Teatrze Syrena

17.04.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bielinski

Widzimy uczestników dramatu jak przez szybę, co wzmacnia jeszcze wrażenie, że podglądamy i analizujemy zachowanie jakichś anonimowych osób. Naszą czujność wzbudzają też elementy tańca w scenach erotycznych, które podkreślają tę cudną teatralną umowność…

Czytaj więcej

JUSTA REDIVIVUS!

15.04.2014 / MEDIA

Skaza foto K. Bieliński

Pierwszą premierą już pod nową  / starą dyrekcją jest SKAZA autorstwa Josephine Hart, w reżyserii Adama Sajnuka. I na pewno zostanie odnotowana w długiej historii Teatru Syrena, jako kamień milowy. O ile mnie pamięć nie myli, na tej scenie, jest to pierwszy (a na pewno od bardzo dawna) całkowicie “poważny” spektakl. W podtytule nazwany wręcz dramatem.
Tak radykalna decyzja repertuarowa wymagała dogłębnych przemyśleń i przypuszczam niejednej burzy mózgów. I bardzo dobrze, że została podjęta na TAK! Bo spektakl jest fascynujący.(...)

Czytaj więcej

"Skaza" nie bez skazy

14.04.2014 / MEDIA

Skaza Jacek Poniedziałek Aleksandra Justa foto K. Bieliński

W Syrenie, przede wszystkim dzięki ciekawie poprowadzonym rolom Jacka Poniedziałka (Stephen Fleming) i Aleksandry Justy (Ingrid Fleming), ten konflikt wybrzmiewa bardzo wyraźnie, będąc momentami nawet wstrząsającym obrazem kryzysu dotykającego najbliższych sobie ludzi. Szczególnie jest to widoczne w postaci żony, która w interpretacji aktorki Teatru Narodowego staje się w moim odczuciu najważniejszą postacią tego dramatu, kradnąc przy okazji spektakl wszystkim mniej doświadczonym artystom.

Czytaj więcej

United Solo z Nowego Jorku do Warszawy. Festiwal z drugą edycją

12.04.2014 / MEDIA

Fiona Shaw archiwum United Solo

Festiwal monodramu United Solo Europe zainauguruje w maju swoją drugą edycję w warszawskim Teatrze Syrena. Festiwal otworzy Fiona Shaw, aktorka znana na świecie z filmów o Harrym Potterze, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego i dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Laurence'a Oliviera.

Czytaj więcej

Teatr Syrena SKAZA – Jacek Poniedziałek w potrzasku libido

10.04.2014 / MEDIA

Skaza plakat spektaklu

Kryzys wieku średniego powoduje hormonalne tsunami, racjonalne myślenie szatkuje na kawałeczki rozsądku, a kierunek myślowy biegnie zgodnie z trajektorią łuku Erosa. Czy mężczyzna zakleszczony w ramionach młodej niewiasty jest w stanie spalić ogniem pożądania rodzinne szczęście?

Czytaj więcej

Ponadczasowy "Śpiewnik Pana Wasowskiego" w Teatrze Syrena

04.04.2014 / MEDIA

Justyna Steczkowska foto K. Bieliński

Trzeba przyznać, że Steczkowska i Malajkat to duet doskonały - zabawny i pełen wdzięku. Ich wykonanie piosenki "Jakże ściana ta cienka" było naprawdę zabawne, a finał zaskakujący.

Czytaj więcej

W Syrenie sztuka o kruchosci rodziny

04.04.2014 / MEDIA

Skaza Plakat Spektaklu

W filmowej interpretacji Luisa Malle'a "Skaza" była thrillerem erotycznym o namiętnym związaku starszego mężczyzny i narzeczonej jego syna. Adam Sajnuk proponuje w Teatrze Syrena zajrzeć głębiej. Prapremiera spektaklu według powieści Jesephine Hart już 10 kwietnia. W rolach głównych Jacek Poniedziałek i Anna Terpiłowska.

Czytaj więcej

Wojciech Malajkat: Marzy mi się, by Teatr Syrena był "poniedziałkowym teatrem telewizji"

31.03.2014 / MEDIA

Wojciech Malajkat foto Ł. Murgrabia

 - Mój teatr zaczął się u Jerzego Grzegorzewskiego i trwał przez 20 lat; powtórki z niego nie będzie, bo to był dialog na płaszczyźnie metafizycznej. To on nauczył mnie fundamentalnych rzeczy: przede wszystkim, że banał i jednoznaczność zabijają sztukę, że trzeba szukać w rejonach, które w żaden sposób nie kojarzą się bezpośrednio, bo tylko wtedy czytanie sztuk przez inne rzeczywistości, przez inne skojarzenia, daje wybuchową mieszankę - mówi w wywiadzie Wojciech Malajkat.

Czytaj więcej

Przed obejrzeniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą – o spektaklu “Klub Hipochondryków” w Teatrze Syrena

27.03.2014 / MEDIA

Klub hipochondryków foto K. Bieliński

Chory mężczyzna to tragedia każdej kobiety. Uchowaj Boże przed katarem, bólem głowy i złamanym paznokciem. “Klub Hipochondryków” w Teatrze Syrena pokazuje męską rzeczywistość z przymrużeniem oka. W roli chorujących: Malajkat, Polk i Zamachowski.

Czytaj więcej

Anna Serafińska & Groove Machine – 16 marca koncert w Teatrze Syrena w Warszawie

17.03.2014 / MEDIA

Anna Serafińska & Groove Machine foto K. Bieliński

Teatr Syrena to dobre miejsce do słuchania muzyki.
W niedzielny wieczór w cyklu Syrena Music odbył się koncert promujący najnowszą płytę wybitnej wokalistki jazzowej Anny Serafińskiej (Anna Serafińska & Groove Machine). Świetny koncert!

Czytaj więcej

SKAZA - zwiastun spektaklu

13.03.2014 / MEDIA

Skaza plakat spektaklu

Zwiastun najnowszej premiery Teatru Syrena - thrillera erotycznego pt. "Skaza" - już w internecie!

Czytaj więcej

Mela Koteluk z nowym recitalem

12.03.2014 / MEDIA

Jej głos hipnotyzuje i uwodzi. Skromne środki sceniczne, w tym stonowane stroje, w których wystąpiła artystka, i bardzo powściągliwy ruch sceniczny, nie rozpraszały uwagi publiczności. Przekaz wydawał się być jasny - to śpiewane, przez Koteluk piosenki tego dnia były najważniejsze.

Czytaj więcej

Mela Młynarskim wywala szyby

11.03.2014 / MEDIA

Mela Koteluk w wielu odsłonach. Wypełnia tę scenę. Nie włóczy się bez celu. Każdy krok i ruch są przemyślane. Powtarzam. Nie widziałem artystki, która potrafi śpiewać siedząc na krześle skulona z nogą założoną na nogę. I śpiewać tak, że jakby choć troszkę się postarała toby pieprznęły chyba wszystkie szyby w Pałacu Kultury, który przecież od Litewskiej jest spory kawałek drogi.

Czytaj więcej

Modernizacja komputerowego systemu sterowania mechanizmami sceny w ramach Programu Rozwój Infrastruktury Kultury

03.03.2014 / MEDIA

Teatr Syrena otrzymał dofinansowanie z programu MKiDN na „Modernizację komputerowego systemu sterowania mechanizmami sceny”, realizowanego w ramach Programu Rozwój Infrastruktury Kultury.

Czytaj więcej

Walentynkowa "Piąta rano"

19.02.2014 / MEDIA

Łagodne melodie płynęły w najodleglejsze zakątki teatralnej sali. Atmosfera sprzyjała, aby okazać komuś bliskiemu swoje uczucia, potrzymać za rękę. Artystka wyśpiewując swoje piosenki przekonywała, że świat jest największym cudem, że życie tak naprawdę zaczyna się po czterdziestce, i że zawsze należy wchodzić na najwyższe szczyty.

Czytaj więcej

Obłomow (anty)romans - recenzja

17.02.2014 / MEDIA

Obłomow (anty)romans foto K. Bieliński

Jednak największe pochwały należą się Olenie Leonienko! Jest po prostu zjawiskowa! Najlepszą recenzją jej gry, są pełne zachwytu słowa jednego z widzów: Ona jest cała z Czechowa!! Tak! To prawda!

Czytaj więcej

Wspomnienia o Ninie Simone, czyli "Moja Nina" w Teatrze Syrena

09.02.2014 / MEDIA

Moja Nina

"Spektakl Adama Sajnuka i Moniki Mariotti to hołd złożony amerykańskiej artystce - Ninie Simone, która miała niesamowity głos, którym hipnotyzowała publiczność. Potrafiła połączyć klasykę z bluesem, soulem i gospel."

Czytaj więcej

Marika oczarowała warszawski Teatr Syrena!

08.02.2014 / MEDIA

Marika Akustycznie foto K. Bieliński

"W piątkowy wieczór 7 lutego, w warszawskim Teatrze Syrena akustyczny koncert zagrała Marika, polska wokalistka wykonująca muzykę reggae. Wraz ze swoim czteroosobowym zespołem oczarowała zgromadzoną publiczność nie tylko swoją muzyką oraz wokalem, ale – przede wszystkim – osobowością i sposobem bycia.

Czytaj więcej

Teatr Syrena Śpiewnik Pana Wasowskiego Koncert

07.02.2014 / MEDIA

Śpiewnik Pana W Justyna Steczkowska Chór Colegium Musicum fot K. Bieliński

"Obecne czasy nazywane są cywilizacją obrazkową. Nie czas i nie miejsce na rozważanie, czy to dobre jest, czy złe?! Na pewno jedną z charakterystycznych cech tego stanu rzeczy jest niespotykana ilość informacji, które ze wszystkich stron nas atakują i ogromne tempo ich zmian. Dlatego tak ważne są jakieś punkty odniesienia,  które opierają się chwilowym modom i stanowią dla różnych dziedzin życia wzorzec „metra z Sèvres, pod Paryżem”. Do takich wzorców w polskiej kulturze, w sposób absolutnie bezdyskusyjny zaliczyć można fenomen Kabaretu Starszych Panów. "

Czytaj więcej

"Moja Nina" czyli Monika Mariotti o gwieździe soulu w teatrze Syrena

04.02.2014 / MEDIA

Moja Nina

Siłą przedstawienia w Teatrze Syrena jest jego autentyzm. Monika Mariotti, polsko-włoska aktorka i piosenkarka, posiadaczka głosu wbijającego w teatralny fotel, nie naśladuje Niny, nie konkuruje z nią, ale zafascynowana ciemnoskórą artystką tworzy swoją muzyczno-tekstową opowieść o Simone, od pierwszych minut spektaklu świetnie nawiązując kontakt z publicznością, budując nastrój, żonglując emocjami i zachwycając tembrem głosu.

Czytaj więcej

Monika Mariotti i "Moja Nina". Opowieść o Ninie Simone w teatrze Syrena

17.01.2014 / MEDIA

Moja Nina Nikodem Bąkowski Monika Mariotti foto H. Karapuda

Bezkompromisowo łączyła klasykę z bluesem, soulem i gospel. Miała w sobie to „coś”, dzikość, taką wewnętrzną „czarność”, którą czuje się w jej śpiewie, żywiołowym tańcu, wychodzeniu poza tempo - mówi o Ninie Simone Monika Mariotti, współtwórczyni spektaklu "Moja Nina".

Czytaj więcej