Rezerwacja: tel. 22 10 11 616
tel. 22 10 11 616
    Zaloguj

Muzyczna Scena MINI

REPERTUAR

Teatr Syrena rozpoczął współpracę z MINI Polska. Efektem jest wspólny cykl koncertów pod nazwą Muzyczna Scena MINI.

Podłożem współpracy Teatru Syrena i MINI są wspólne wartości: zamiłowanie do sztuki, wysoka jakość, pasja i silny związek z tradycją w połączeniu z innowacyjnymi projektami.

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej kameralnej i intymnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością. Podobnie jak w filozofii MINI, to doskonała okazja do indywidualnego przeżywania i dzielenia się z innymi radością płynącą ze swojej pasji.

Muzyczna Scena MINI to cykl koncertów skierowanych do publiczności otwartej na świat, świadomej i oczekującej wysokiej jakości przeżyć artystycznych. Jednocześnie niezobowiązująca forma koncertów powoduje wspaniałą atmosferę i radość ze wspólnego przeżywania emocji.

Na Muzycznej Scenie MINI gościmy znakomitych muzyków - przedstawicieli różnych kultur i stylów muzycznych. Właśnie ten tygiel kulturowy jest esencją nowoczesnego miasta, w którym tak mocno osadzony jest duch Teatru Syrena i MINI.

mini_ms_logo_poziom_b_w.png


8 kwietnia, 27 maja i 24 czerwca - Johnny Freelance Experience
Energetyzujące trio przyjaciół, fenomenalnych muzyków, pochodzących z różnych stron świata, których łączy wspólna muzyczna dusza i wrażliwość. Afrika Bibang (Hiszpania), Nicholas Dominic Talvola (USA – Kalifornia), Diego Didi Lezcano (Argentyna) – na ich koncertach słyszymy różne muzyczne style od funky, poprzez soul, elektronikę, jazz, muzykę improwizowaną, aż do muzyki dance.

l1009178_small.jpg


22 kwietnia, godz. 19:00; 31 maja, godz. 21:00 - „Chansons d’Amour” Lydie Kotlinski
Lydie zabierze nas w retrospektywną podróż w czasie, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy udać się na chwilę do świata urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu.

lydie_poziom.jpg


25 kwietnia, godz. 19:00 - Anna Gadt – Happy Birthday Ella
W tym dniu będziemy świętować obchody 100 rocznicy urodzin jednej z najwybitniejszych artystek światowych, ikony jazzu, postaci wybitnej i niezwykłej – Elli Fitzgerald. Z tej okazji na Muzycznej Scenie MINI zagości jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek jazzowych młodego pokolenia– Anna Gadt. Kim dla Anny Gadt była Ella Fitzgerald? Jej geniusz? Osobowość? Muzyka? Warto usłyszeć jak dziś brzmią utwory, które śpiewała kiedyś Ella Fitzgerald, by odkryć na nowo jej świat i świat współczesnej improwizatorki - Anny Gadt.

anna_gadt.jpg


9 maja, godz. 21:00 - Jnr Robinson - Tribute to Donny Hathaway
Donny Hathaway - muzyk, geniusz, który na wiele lat wytyczył szlak wokalistyce rhythm and bluesowej i soulowej. Autor niesamowitych utworów („A Song For You”, „Little Ghetto Boy”, „Where is the Love”, „You’ve Got a Friend”) z inspirującymi tekstami zapadającymi w pamięć. Podczas koncertu na Muzycznej Scenie Mini, muzyczny portret Donny Hathaway’a zaprezentuje Jnr Robinson, który poprowadzi nas przez świat tego wielkiego muzyka, przybliży nam jego tragiczną historię i zachwyci nas ponadczasową muzyką Hathaway’a w swojej własnej interpretacji.

jnr_3_small.jpg


28 maja, godz. 21:00 - Tropicalismo - Marita Albán Juárez
Tropicalismo to program inspirowany latynoskimi klasycznymi piosenkami/melodiami z lat 70 i wcześniejszych. Z ideą tropicalismo, jako ważnego nurtu sztuki, zapoznał Maritę jej wujek, Milton Alban-Zapata, pierwszy Peruwiańczyk z rodziny, muzyk i budowniczy instrumentów, który w latach 50-tych osiadł w Europie i zamieszkał w Paryżu.

mah_small.jpg


21 września, godz. 19:00 - Adam Bałdych 
Skrzypek i kompozytor. W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje.

projekt__solo_adam_baldych_small.jpg