Warszawa. Ciche mieszkanie przy placu Zbawiciela z widokiem na ślad po spalonej tęczy. Co zmieni się w życiu zamieszkującej je pary, kiedy okaże się, że nie są w domu sami? Stryjek-patriota za czynsz i opłaty zostawił im nie tylko tandetne podróbki obrazów Beksińskiego, wypchane orły i sokoły, ale również… trupa w szafie. A raczej upiora. I to nie byle jakiego, bo samego Adama Mickiewicza! Jak życie w trójkącie wpłynie na relację Marty i Łukasza? Jak zmieni się Warszawa, której ulice przemierza wampir poszukujący krwi? Czego dowiemy się o Mickiewiczu, który już nie gra roli narodowego wieszcza, tylko zagląda w podejrzane miejsca na Nowogrodzkiej, przemyka pod osłoną nocy Nowym Światem i czai się na Polach Mokotowskich?

Adaptacja powieści „Wypiór” autorstwa Grzegorza Uzdańskiego, nominowanej w 2021 r. do Paszportów „Polityki”. Prawa autorskie do książki reprezentuje Wydawnictwo Filtry.

UWAGA: Spektakl gramy w przestrzeni Bistro Syrena. Miejsca na widowni są nienumerowane. Akcja przedstawienia toczy się dookoła widzów, więc zachęcamy do obracania się na krzesłach, wstawania, a nawet przemieszczania po sali. W spektaklu padają przekleństwa.